Santrifüj Pompa Bir gövde içinde yer alan kanatlı bir pervanede (Çark) oluşan bu pompalarda sıvı, bir girişten çarkın ortasına iletilir. Basınç, sıvının çarkla döndürülmesiyle elde edilir.
Bir santrifüj pompada sıvının izlediği yol şu şekildedir. Çarkın emiş tarafında meydana gelen vakum nedeniyle sıvı çarkın kanatları arasına girer. Çark kanatları arasından geçen sıvı, çarkın dönü hareketleriyle büyük teğetsel bir hız kazanır. Çark kanatları ile çarkın ön ve arka profili tarafından sınırlanan kanallar arasında sıvı çarkın çıkış tarafına doğru dönme hareketi esnasında meydana gelen santrifüj kuvvetler etkisiyle itilir. Bu şekilde oluşan hareket, sıvının devamlı akışını ve pompanın emme etrafındaki emişini sağlar. Çark kanatları büyük bir teğetsel hızla terk eden sıvının içerdiği kinetik enerji, sabit difüzör kanatları arasında salyangoz boşluğunda basınç enerjisine çevrilir.
Artı yer değiştirmeli pompanın tersine santrifüj pompanın basma valfi yoktur. Belirli bir dönme hızıyla en yüksek basınç elde edilir. Bu tür bir pompanın bir hidrodinamik pompa olduğu söylenebilir. Bütün sıvılarda kullanılmaya elverişlidir. Plastikten, bronzdan, titanyum ve tantal gibi maddelere kadar her türlü maddeden yapılabilir.


Santrifüj Pompanın KısımlarıÇARK; Mekanik enerjiyi hidrolik enerjiye çeviren ve üzerinde çok sayıda kıvrık kanatlar bulunan organdır.
SALYANGOZ; Çarktan çıkan suyu toplayıp basma borusuna veren kısımdır.
DİFüZÖR; Bazı pompalarda çark ile salyangoz arasına yerleştiren ve çarktan çıkan suyun hızını azaltarak yüksek kinetik enerjinin bir kısmını basınç enerjisi haline dönüştüren halka şeklindeki kısım.
SALMASTRA KUTUSU; Mil ile gövde arasında doğacak kaçakları önlemek için alınmış düzendir.
MİL; Tahrik organı ile çark arasını bağlayan ve çarkı taşıyan organdır.
GÖVDE; Tulumbanın salyangoz ve diğer organları taşıyan kısımdır.
EMME BORUSU; Emme haznesiyle tulumba girişi arasındaki borudur.
DİŞ KLAPESİ VE SüZGEÇ; Emme borusunun girişinde tek taraflı akış sağlayan yani tulumba dururken tulumba içindeki ve emme borusundaki suyun geri boşaltılmasına engel olan bir klape mevcuttur. Genel olarak bu klape bir süzgeç içerisine konmuştur.
YIPRANMA HALKASI VE HİDROLİK CONTA; Dönen çark ile tulumba gövdesi arasında bulunan ve çarkın basma kısmında emme kısmına bu geçit yolu ile kaçan akışkan miktarını önlemek için alınan düzendir.


 


http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/4/4a/Centrifugal_Pump.png


 


 104 N 40 N GRUBU POMPA

 HİZMETTE KALİTE

İSTEK VE ÖNERİLERİNİZ İÇİN ZİYARETÇİ DEFTERİNE NOT BIRAKINIZ SİZE KISA SÜRE SONRA ULAŞILACAKTIR


 salyangoz pompalar - tonajlı pompalar - kademeli pompalar - monoblok hidrofor pompalarıPompa İmalatı Ankara, Misan Pompa

Kağıt hamuru pompası,v grubu kademeli pompalar,n serisi pompalar,büyük n grubu tonajlı pompalar,d grubu basınçlı kademeli pompalar,konusunda yılların tecrübesi,uzman kadrosu ile siz degerli müşterilerimize en iyi hizmeti vermekten gurur duyarız.
ZİYARETÇİ DEFTERİNE NOT BIRAKIN SİZE ULAŞILACAKTIR...


N serisi pompalar, N Serisi pompalar.Büyük n grubu Tonajlı Pompalar, V serisi pompalar, D Serisi Kademeli Yüksek basınçlı pompalar, Traktör tip kuyrukmili ile çalışan pompalar, Mono blok ve hidrofor pompaları, Dizel motorla çalışan pompalar.


 


Pompa imalatında Yüksek kalite
Missan makina su pompaları imalatında yüksek teknoloji,uzman kadro ve yılların tecrübesi ile yol almaktadır.Ankarada su pompası imalatında duayen olmuş sektörüne bir çok yenilikler katmıştır. n serisi pompalar,büyük n grubu pompalar,v serisi pompalar, d serisi kademeli yüksek basınçlı pompalar ,traktör tip kuyruk mili ile çalışan pompalar,monoblok ve hidrofor pompaları,dizel motorla çalışan pompalar.üretimlerimizde uzmanlaştıgımız ürünlerimizdir.Web Sitemize Hoş Geldiniz

Web sitemiz yeni arayüzü ile hizmetinizde» kullanmakta olduğunuz misan pompanızın dayanıklılığı ve verimini nasıl değerlendiriyorsunuz ?
Çok iyi
İyi
Fena Değil
İdare Eder
RESULTS
 

Pompa İmalatı Ankara, Misan Pompa

Kağıt hamuru pompası,v grubu kademeli pompalar,n serisi pompalar,büyük n grubu tonajlı pompalar,d grubu basınçlı kademeli pompalar,konusunda yılların tecrübesi,uzman kadrosu ile siz degerli müşterilerimize en iyi hizmeti vermekten gurur duyarız.

 

 

Adres : İvedik OSB 666. sok. no:30 İvedik/ANKARA
Tel: +90 312 395 12 33
Faks:+90 312 395 42 30
misan@misanpompa.com
Copyright © MİSANMAKİNA 2010 Designed by Online Ankara